MŠ Ohrada v učebně přírodopisu ZŠ Sychrov

08/10/2014 17:54

Děti z MŠ Vsetín Ohrada, která dočasně sídlí v budově ZŠ Vsetín, Sychrov, se přišly podívat do učebny přírodopisu, aby zjistily, jak se mají velcí školáci a kde se učí.

Zdá se, že se jim v učebně přírodopisu líbilo.

Nejodvážnější si potřásli rukou se „školní kostrou“ a hned bystře informovali, že aby měli zdravé kosti, musí pít mléko a jíst sýr.

Pak nahlédli pod pokličku moderních technologií a pokusili se ovládat naprogramovaného robota sestaveného ze stavebnice LEGO minstorms. A dařilo se jim to hodně dobře, protože malé děti přirozeně a s potěšením experimentují a zkoušejí všechny funkce zařízení, tlačítka i čidla bez zbytečných obav. Snad z některého z malých školáčků vyroste dobrý programátor či technik, protože v této oblasti máme stále nedostatek kvalitních odborníků. Také Sychrovští školáci se teprve se stavebnicí seznamují díky zapojení do projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání, který realizuje SOŠ Josefa Sousedíka.

Přesto stále nejvíc asi děti přitahuje kontakt s živou přírodou. Malé školáčky okouzlil školní chov pakobylek, skoro všechny děti si je chtěly vzít do ruky, pohladit, podívat se jak se pohybují, jak se živí listím… a ti co dnes nenašli odvahu, se jistě osmělí příště.

 

J. Ševčíková

Fotogalerie: MŠ Ohrada