Mezinárodní projekt - záložka do knihy spojuje školy

06/10/2014 17:22

ZŠ Vsetín Sychrov 97 se již tradičně zapojila do mezinárodního projektu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského a Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě s názvem Záložka do knihy spojuje školy.

Cílem projektu je navázat spolupráci mezi českou a slovenskou školou, mezi dětmi s tím, že si vzájemně vymění záložky do knih a tím podpoří četbu. Vzhledem k blízkosti kultur i zemí je jisté, že většina dětských knih vychází jen v české, tak i slovenské verzi a čtenáři z obou zemí si pak mají o knize co povídat.

Partnery naší školy se stali žáci ze ZŠ s MŠ P. E. Dobšinského z Teplého Vrchu z Bánskobystrického samosprávného kraje.

Letošním tématem pro výzdobu záložek byla „má oblíbená kniha“.

Jako každoročně – zapojení do této akce je velmi příjemná zkušenost, která obohatí čtenáře na obou stranách. Naši školáci doporučovali například Robinsona Crusoe, Staré pověsti České, Řecké báje a pověsti, knihy od bratří Čapků, ale třeba i komiksy na téma Simpsonových či fantazy knihy.

Už se těšíme, jaké záložky nám pošlou kamarádi ze Slovenska. Bude zajímavé sledovat, jestli stejné knihy vycházejí i u nás. Určitě si alespoň některé z doporučených přečteme.

Do projektu se zapojili žáci 7.A a děti ze školní družiny pod vedením paní vychovatelky Matute.

 

J.Ševčíková

 

Fotogalerie:záložka do knihy spojuje školy