Mateřinka v naší škole

02/04/2014 16:22

Děti z MŠ Sychrov, z oddělení Ovečka, se vydaly na návštěvu do naší školní knihovny. Mají to jen přes cestu, ale i tak to byla docela zajímavá výprava.

Hned bylo vidět, že v nich rostou zapálení čtenáři, paní učitelky ve školce je vedou k lásce ke knize a čtení, i když zatím děti samy číst neumí. Zato jsou pozornými posluchači. A naslouchat, to umí skvěle.

Malí Sychrováčci si nejprve povídali o knihách, o tom kdo je píše a kdo jen ilustruje, a pak se samy děti proměnily ve spisovatele a vyprávěly příběhy podle obrázků Josefa Lady. A panečku, dařilo se jim! Pokud jim fantazie a zápal vydrží, rostou nám v nich skvělí vypravěči, možná spisovatelé, a nebo aspoň čtenáři.

Nakonec se děti prošly školní knihovnou, ve které je skoro tři tisíce knih. Každý si vybral tu svou, takovou, která ho zaujala, která si na něj zavolala. A protože většina dětských knížek je krásně ilustrovaná, děti se usadily a na chvíli se příjemně zabavily listováním a prohlížením obrázků. Čas v knihovně rychle uběhl a děti z mateřinky slíbily, že se do školy zase brzy podívají.

 

Jaroslava Ševčíková