Kybernetika v ZŠ Sychrov

07/10/2014 17:24

Další schůzka Draků-příroďáků v ZŠ Vsetín, Sychrov 97 dne 7.10.2014 byla ve znamení intenzivní aktivity spojené s moderními technologiemi a pak i kybernetikou.

Nejprve si odvážlivci vyzkoušeli ovládání videoher ve Školním klubu pomocí systému Kinect, kdy vlastním tělem ovládali videohru na televizní obrazovce.

A pak přišlo na řadu seznámení s kybernetikou. Ze stavebnice LEGO MINDSTORMS si pod dohledem praktikanta z UP v Olomouci Jiřího Maiera sestavili robota, kterého naprogramovali například na odpalování míčků nebo na to, aby reagoval na jejich přiblížení a ustupoval před nimi dozadu. Bylo to velmi zajímavé seznámení s tímto stavebnicovým fenoménem a jistě se k tématům programování stavebnice LEGO MINDSTORMS vrátí, protože v rámci projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, který partnersky realizuje SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, obdrží ještě několik sad těchto stavebnic. S programovacím jazykem se blíže seznámí i v rámci výuky.

Další schůzka je čeká za čtrnáct dnů, tedy v úterý 21. října 2014.

Jaroslava Ševčíková

Ze stránek kroužku-zde!

Fotogalerie: Kybernetika v ZŠ Sychrov