Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, i v ZŠ Sychrov

02/12/2014 18:53

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR je název tříkolové soutěže, kterou pro Zlínský kraj koordinuje Integrovaná středí škola – Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Valašské Meziříčí. Naši deváťáci se do ni s chutí zapojili. Vždyť chemie je velmi perspektivní obor, bez ní se dnes neobejde jak energetický průmysl, tak ani stravování, ale například ani medicína a jiné důležité obory.

Také v naší škole vyrůstají pravidelně zájemci o studium chemie a tomu jsme moc rádi, protože je důležité, aby se žáci soustředili na perspektivní obory, ve kterých mohou jednak ukázat, jak jsou dobří a šikovní, ale také po škole najdou uplatnění, a to je právě v chemických oborech zcela jisté.

Mezi nejlepší Sychrovské chemiky patří Barbora Hnátková s 25 body, na druhém místě Johanka Martinů s 23 body a  na 3. místě s 21 body: Lucie Gajdošová, Hana Ollerová a Kateřina Čevelová a tato děvčata také postupují do dalšího kola, které se bude konat 16. 12. 2014 ve Valašském Meziříčí.

J.Ševčíková