Exkurze - Praha - 3.9.2014 - reportáž

04/09/2014 18:51

Sychrováci v muzeu historie Země

 

Žáci osmého a devátého ročníku ze ZŠ Vsetín Sychrov 97 se ve středu vydali na exkurzi do Chlupáčova muzea historie Země do Prahy. Exkurze se konala v rámci projektu Heuréka, aneb podpora badatelských aktivit ve výuce přírodních věd. Navštívené muzeum patří přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a vzniklo přestavbou původních sbírek Ústavu geologie a paleontologie. Dnes slouží především k výuce vysokoškoláků a výzkumu v oblasti historické geologie a statigrafie. Žáci ze ZŠ Sychrov měli příležitost již podruhé toto muzeum navštívit a seznámit se s jeho sbírkami, aktivitami i vystavenými předměty.

Na první pohled žáky zaujala kopie kostry Carnotaura, masožravého dinosaura, který pochází u Jižní Ameriky a žil tam asi před 70 milióny lety. Muzeum je ale plné dalších pokladů, zajímavých a úžasných zkamenělin i modelů a maket organismů, které osidlovaly Zemi před dávnými časy.

Po exkurzi se žáci vydali na vycházku Prahou (zde ! malý průvodce trasou).

A nakonec se všichni šťastně vrátili domů.

J.Ševčíková

Fotogalerie: Exkurze - Praha - 3.9.2014 - reportáž