Exkurze do Prahy - 3.9.2014 - pozvánka

21/08/2014 16:23

škola připravila pro žáky letošních 8.-9. tříd, aktivně pracující v přírodovědných kroužcích a při akcích, jednodenní exkurzi do Prahy do Chlupáčova muzea (oddělení Národního muzea), a to ve středu 3. září 2014.

Cestovné i vstupné uhrazeno z projektu Heuréka.

Odjezd rychlíkem Matalík ve 4 .50 hod. ráno z vlakového nádraží Vsetín (sraz ve 4.35 hod. u pokladen!! ), návrat v 18:55 hod. na nádraží Vsetín ( vlakem EC Vsacan, odjezd z Prahy v 15:11 hod.), zde rozchod.

Na exkurzi platí školní řád a veškerá pravidla stejně jako ve škole. Žáci starší 15-ti let si berou OP, všichni žáci si berou kartičku ZP.

Vybraní žáci, kteří splňují kritéria výběru (zaslouží si odměnu za svou práci pro školu v oblasti přírodních věd) a budou mít zájem o exkurzi, obdrží v pondělí dopis pro rodiče s dalšími informacemi.

POZOR!!! Žáci v pondělí 1.9. obdrží lístečky pro rodiče a 2.9. už musím vědět, kdo pojede a kdo ne. Celková kapacita je 30 žáků.

Konečné rozhodnutí o účasti žáků-třídní učitelé + vedení školy.

Jede se za každého počasí. Oblečte a obujte se tak, abyste mohli pohodlně chodit po Praze!

Přihláška zde ! (podpis rodičů nutný!!)      ODKAZ na naši trasu zde !

 

Chlupáčovo muzeum historie Země je malé akademické muzeum obsahující především sbírku fosílií a obdobných exponátů dokládajících vývoj života na Zemi. Vzniklo z exponátů, které byly v Přírodovědecké fakultě UK shromažďovány už od 19. století. Je pojmenováno po prof. Ivo Chlupáčovi, významném geologovi a pedagogovi Přírodovědecké fakulty (odkaz na stránky muzea) .

Jaroslava Ševčíková (jaroslavasevcikova ((zavin))seznam.cz)