Dějepisná olympiáda - školní kolo

28/11/2014 18:07

V pátek 28. 11. 2014 psali zájemci z  8.-9. ročníku testy školního kola dějepisné olympiády. Letošní téma bylo dost náročné, a to Od Sáma k Moháči v souvislostech: Pot, slzy a naděje, aneb život je boj. Otázky zasáhly zlomové události v našich dějinách provázené boji, válkami a válčením.

Do přípravy na dějepisnou olympiádu se pustilo dvanáct odvážlivců. Tři z nich ještě před obdržením testu, přes předešlou přípravu, si dostatečně nevěřili, takže se testu nezúčastnili.

Na druhou stranu musíme ocenit všechny, kdo test psali, protože všichni vysoce splnili, ba překročili limit, který byl  pro úspěšné řešitele 32 bodů z celkových 52 bodů.

Nejúspěšnějšími řešitelkami byly Barbora Hnátková z 9.A (48 bodů) a Anna Ševčíková z 8.A (47 bodů),

dále pak již bez uvádění pořadí, ale stále velmi úspěšně test napsaly: Kristýna Václavíková, Veronika Pešlová, Barbora Sáblíková, Eliška Trčálková a Sára Mazalová z 8.A a Hana Ollerová a Kateřina Čevelová z 9.A.

Do okresního kola postupují Barča a Anička, a náhradníci dle pořadí.

Tématem okresního kola je: Boj a války od Sáma k Trojspolku (období 1.světové války).

Okresní kolo se koná 21. 1. 2015 v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí (ale protože v tu dobu probíhá lyžařský výcvik,  budeme situaci řešit individuálně).

 

Jaroslava Ševčíková