CIT A ICT v ZŠ Sychrov (soutěž na prázdniny)

28/06/2014 08:06

ZŠ Vsetín, Sychrov vyhlašuje v rámci celoevropské kampaně e-skills for Jobs 2014 soutěž určenou všem fanynkám a fandům ICT, tedy informačních a komunikačních technologií.

Jak se zapojit? Prostě vyjádřete krátce, stručně a formou vhodnou ke sdílení, váš vztah k ICT,  a to fotografií, kresbou, sloganem, básničkou či rýmovačkou, ať se ve vaší soutěžní práci odrazí: „…radost, pláč, bolest smích - v info-technologiích…“.

Na příspěvky se těšíme do 30. září 2014 a upozorňujeme, že všechny budeme zveřejňovat na webu https://eskills-zssychrov.sweb.cz.

Soutěžní práce označte : jménem (přezdívku), věkem a pokud chcete i názvem školy nebo označením místa, ze kterého pocházíte. Zasílejte pouze přílohy do objemu dat 500 kB, a to na adresu:  eskills-zssychrov(zavináč)seznam.cz. 

Naše soutěž je určena opravdu všem fandům a fanynkám ICT, ale zejména žákům, základních škol.

Naše soutěž byla vyhlášena v rámci mezinárodní iniciativy, kterou v České republice koordinuje Dům zahraniční spolupráce. Její součástí je i testování znalostí v oblasti ICT. Naše škola se aktivně a úspěšně zapojila i zde.

Tato iniciativa má pomoci motivovat mladé lidi, především žáky a studenty základních, středních a vysokých škol, pro studium a profesní uplatnění v oblasti informačních a komunikačních technologií a podnítit zájem veřejnosti o zvyšování úrovně IT dovedností v každodenním i profesním životě. Test si proto může zkusit každý bez ohledu na věk či profesi na adrese: https://www.itfitness.cz/.

V žádném případě nejde o to, odvádět děti od pohybu venku a usadit je k počítačům a mobilním telefonům, aby si hrály hry pro vyplnění relativně volného času. Cílem je hledat cesty zvyšování jejich gramotnosti při využití těchto technologií pro profesní rozvoj.

 

Odkaz na zapojení naší školy: https://www.itfitness.cz/cs/zapojeni-skol/

 

Jaroslava Ševčíková