Brazilský velvyslanec v naší škole!

27/05/2014 16:12

V rámci Brazilských dnů na Valašsku navštívil v pátek 23.5.2014 jeho Excelence velvyslanec Brazilské federativní republiky v Praze pan Georg Monteiro Prata s manželkou také ZŠ Vsetín, Sychrov.

Byla to milá návštěva, pana velvyslance i s manželkou přivítali sychrovští školáci Barbora Hnátková a Martin Janáč ve valašském kroji chlebem a solí a pak následoval česko-brazilský program, děvčata pod vedením paní vychovatelky Wandrolové zatančila zumbu a zpívaly se i valašské písničky.

Školáci pozdravili hosty pozdravem v portugalštině, který je naučila paní Iva Svobodová, oblečení byli do brazilských národních barev, žluté a zelené, aby se hosté cítili „jako doma“.

Školáci ze Sychrova se na vzácnou návštěvu intenzivně připravovali už týdny dopředu, před návštěvou pana velvyslance výtvarně vyjádřili, jak oni vidí Brazílii, jejich dílka je možné shlédnout v Masarykově veřejné knihovně do konce léta.

Žáci druhého stupně měli možnost naučit se několika prvkům Capoeiry, brazilského bojového umění, který je zároveň tak trochu tancem s akrobatickými prvky a realizuje se za doprovodu hudby.

VIDEO o návštěvě brazilského velvyslance ve Vsetíně

Fotogalerie: Capoeira v naší škole!

Fotogalerie: vernisáž v knihovně

Fotogalerie: Brazilský velvyslanec v naší škole!