Den s nemocnicí a ZŠ Sychrov

17.06.2017 12:38

Dne 16. června 2017 se konal v pořadí již čtvrtý Den s vaší nemocnicí, a to od 9.00 hodin. Jak uvedla na pozvánce tisková mluvčí nemocnice, Ing. Lenka Plačková, zaměřeno bylo tentokrát na lidský zrak a srdce, a díky tomu bylo otevřeno pro veřejnost také oční oddělení, představeny pomůcky pro nevidomé a slabozraké. Jejich využití si mohli návštěvníci sami vyzkoušet a šli do toho i žáci ze Sychrova.

Tradičně probíhalo například také měření tlaku, glykémie, množství tuku v těle i poradenství v oblasti rehabilitace a podobně. Na prostranství uvnitř nemocnice například vyrostl i úžasný nafukovací model lidského srdce, který byl průchozí, a pro dobrou pohodu tu byla  i Férová kavárna LÍSKY, z. s. Výživové poradenství zajišťovaly nutriční terapeutky.

V areálu byla stanoviště záchranné služby, hasičů i policie, ale také třeba Českého červeného kříže, Oblastního spolku Vsetín, a právě tam měli návštěvníci možnost nácviku první pomoci a  obvazových technik. Ředitelce oblastního spolku byly při praktických ukázkách nápomocny žákyně 9. A ZŠ Sychrov, a to Pavla Drahoňovská, Sára Čotková a Jenifer Návratová, a počínaly si velmi šikovně a zodpovědně. Skvěle reprezentovaly naši školu.

Areálem prošly desítky, možná i stovky návštěvníků, jedním z nich byl i starosta města Jiří Růžička v doprovodu místopředsedkyně představenstva, Ing. Věry Prouskové, MBA. Pan starosta nám prozradil, že jeho školitelem první pomoci je MUDr. Bělov. Většina zájemců o vyzkoušení první pomoci, zejména masáže srdce, znala teoreticky postup perfektně, ale všichni se při praktické zkoušce přiznávali, že nečekali, že je to ve skutečnosti tak fyzicky náročné.

Přes prvotní nepřízeň počasí se Den s naší nemocnicí jistě vyvedl.

Je obdivuhodné, jak se podařilo organizátorům skloubit davy návštěvníků a běžný provoz nemocnice, jak všude vládla pohoda, klid a přátelská podpora a pomoc. Děkujeme za tento den otevřených dveří, vždy je příjemné seznámit se místy, která všichni jednou budeme potřebovat, anebo už potřebujeme, i takto, neformálně a příjemně. Za skvělou práci dík organizátorům, za úžasnou trpělivost lékařům i sestřičkám a zase příští rok se budeme těšit na setkání v naší nemocnici!

Fotografie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Den-s-nemocnici2017/

akci navštívili také žáci 3.tříd a 9.A-viz fotografie

Jaroslava Ševčíková