Den pro přírodu - XIII. Krajský veletrh

11.06.2016 07:11

V pátek 10. 6. 2016 se na hradě v Malenovicích konal Den pro přírodu - XIII. Krajský veletrh

programů a aktivit na podporu environmentálního vzdělávání a výchovy ve školách, školských zařízeních, neziskových organizacích a institucích ve Zlínském kraji.

Také žáci 2. st. ZŠ Sychrov na akci vyrazili. Cílem bylo jednak „omrknout“, co kde dělají v oblasti EVVO jinak a třeba i lépe než my, užít si aktivity a sbírat inspiraci.

Malenovický hrad sám o sobě je krásné místo… Byl založen v 2. polovině 14. století moravským markrabětem Janem Jindřichem. V následujících stoletích prošel několika přestavbami, které z původního gotického středověkého hradu vytvořily renesanční sídlo zámeckého typu, později ještě barokně upravené. Až do poloviny 20. století si hrad udržel funkci obytnou a správní. Více zde: https://www.hrad-malenovice.cz/

Na veletrh se vydali sedmáci, osmáci a výběr devítky. A co si užili? Jednak prohlídku venkovních prostor hradu a rozsáhlé historické expozice vycpaných zvířat, mohli pozorovat prostřednictvím on-line kamery přímý přenos z hnízda poštolky, zabubnovat si s Lukášem Kamasem z Alceda Vsetín, zahrát si hry s padákem s Hostětínskými, ochutnat dobrůtky z domácích brambor, fairtradovou kávu anebo na trenažeru zkusit dojit krávu. Bylo to příjemné dopoledne plné pobytu v přírodě, na čerstvém vzduchu, v krásných historických reáliích hradu Malenovice.

J. Ševčíková

Fotogalerie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/10.6.16-Malenovice-Sychrov/

(Foto J. Ševčíková, Štěpán Vašků, Lukáš Manina)