Čtenářská dílna se slovenštinou

12.11.2015 16:49

Žáci 4.A pokračují ve čtenářských dílnách z projektu Výzva 56.

V té poslední jsme si pohráli se slovenskými slovy a výrazy.  A to protože nám právě přišel balíček se záložkami do knih od slovenských kamarádů.

Přátelství se slovenskými mladými čtenáři je podnětné. Děti ze slovenské základní školy z Čadce nám poslaly záložky do knih a my jsme zase na oplátku vyrobili záložky do knih pro ně. Spolupráce se nám tak zalíbila, že děti ze slovenské ZŠ Rázusova se díky paní učitelce Yvonne Morjákové zapojili i do námi organizované mezinárodní soutěže „Kniha je kamarád“ a poslali nám svá doporučení knih. No a my jsme zjistili, že stejně jako u nás, i na Slovensku děti čtou Harryho Pottera, knihy Johna Greena nebo Deník malého poseroutky.

Díky četbě jsme získali nové kamarády ze Slovenska, víme, že si budeme mít o čem povídat, až se potkáme.

My učitelé doufáme, že žákům z čtenářských dílen zůstanou v mysli jen samé pozitivní pocity, které je budou dál lákat ke čtení. Přejeme si, aby pocítili, tak jako naše starší generace, že kniha je přítel i kamarád.

A tak doporučujeme: svůj mobil  na chvíli vypněte, ke knize sedněte! A čtení si užijte!

 

FOTOGRAFIE: https://sychrov.rajce.idnes.cz/cten-dilny-slovenstina