Celý svět uklízel a Sychrováci také!

16.04.2016 15:51

Sobota dne 16. 4. 2016 byla dnem velké výzvy, dnem, kdy probíhá jedna z největších dobrovolnických akcí světa - Ukliďme svět, pro nás v ČR pak - ukliďme Česko.

No a my jsme si k tomu přidali svou malou, místní výzvu: Sychrovská základka uklidí, aby kolem školy bylo hezky!

A tak se stalo!

Náš projekt je registrován mezi stovkami dalších akcí na webu: https://www.uklidmecesko.cz/event/12706

Akci uspořádal Žákovský parlament ZŠ Vsetín, Sychrov pod taktovkou své předsedkyně Kateřiny Vančurové. Úžasné úklidové logo vytvořil Ondra Polách a tím pozval všechny spolužáky, ale i jejich rodiče, ku pomoci. Organizace klapala jako na drátkách. Všichni pracovali, nikdo se neuléval, všichni se chopili první práce, která se nabídla a šel s chutí do toho.

Naše výzva sice nebyla příliš masově vyslyšena, ale to nevadí, my, co jsme se sešli, my jsme si to užili a víme, že jsme udělali dobrou věc. Spolu se stovkami, tisíci a možná i milióny lidí světa, jsme udělali něco pro naše okolí, uklidili jsme malý kousek naší planety a máme z toho dobrý pocit a velkou radost.

A také víme, že každý, kdo přiloží ruku k dílu, a něco uklidí, si stokrát rozmyslí, než by vyhodil papírek jen tak na zem… a to je druhý a nijak zakrývaný cíl těchto akcí. Výchovný, upozorňující na to, že když se budeme všichni chovat slušně, nebudeme vyhazovat odpadky, bude kolem nás svět krásnější.

A třeba… třeba nás přijde příště více! Když už víme, jak je to důležité.

Fotogalerie: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Uklidme-cesko-16.4.2016

Účastníci akce:

1.A Vilém s maminkou * 4.A Markétka * 5.A Petřík * 6.A Vojta * 7.A OndraP, Kateřina, Janička, Míša a Lukáš * 8.A TomášS, Pepa, Milda * 9.A Natálka, paní vychovatelka Šrabánková, paní učitelka Čermáková a paní učitelka Ševčíková.

J. Ševčíková

Akce se koná v rámci projektu: Poznáváme přírodu společně, který byl finančně podpořen Zlínským krajem : PF04/15-023. DĚKUJEME!!