Celé „Česko“ zpívalo koledy a my také

15.12.2016 15:50

Celé „Česko“ zpívalo koledy a my také

ZŠ Vsetín, Sychrov 97 se již tradičně zapojila do projektu „Česko zpívá koledy“.

Tentokrát jsme se vydali k nádhernému vánočně ozdobenému stromku před zámek. Bylo nás 48 a zazpívali jsme nejprve u stromu venku, před zámkem a poté uvnitř, ve výstavě s názvem: „Za dlouhých zimních večerů“. Dominantou této výstavy je symbolicky velký šestimetrový vyřezávaný betlém řezbáře Aloise Zádrapy z Lidečka, který kromě betlémské scény vyobrazuje i činnosti, kterým se Valaši v minulosti v průběhu roku věnovali.

A jaké koledy se zpívaly? Letos to byly tyto: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a nakonec píseň Vánoce, Vánoce přicházejí. Zpěváky doprovodil lektor Muzea regionu Valašsko Jan Husák na harmoniku a na kytaru. Poté se ještě vydali na zámeckou věž a pokochali se vyhlídkou na vánočně osvětlený Vsetín.

Bylo to příjemné zastavení v předvánočním čase.

Tak zase za rok!!

A teď už Vánoce vítejte!!

J. Ševčíková a účastníci

FOTOGRAFIE: https://sychrov2.rajce.idnes.cz/Cesko-zpiva-koledy-vsetin/