akce v knihovně 1.12.2014

17.12.2014 14:25

Žáci 7.A ze ZŠ Vsetín, Sychrov se 1.12.2014 vydali do Masarykovy veřejné knihovny, aby si prožili program v rámci stálé nabídky lekcí informačního vzdělávání ze sady Barevný svět poznávání. Sedmákům  ze základních škol je přímo na míru ušita lekce „Řekni to obrázkem - vizualizace prakticky“.

Sychrovští školáci se s lektorkou Masarykovy veřejné knihovny nejprve vrátili do pravěku a starověku, vysvětlili si principy a zásady dorozumívání pomocí kreseb, obrázků a nakonec i symbolů a při tom si hned prakticky zkoušeli jak na to, kdyby sami chtěli obrázkem něco vyjádřit. Stručně si zopakovali dějiny písma a pak už se zase rychle vrátili k praktickému užití obrázkových symbolů a vizualizace.

To vše probíhalo v přednáškovém sále Masarykovy veřejné knihovny s lehkostí, humorem a vtipem. Dvě vyučovací hodiny této lekce uběhly jako voda… a sedmáci se těší na další zážitky v knihovně.

 

Jaroslava Ševčíková

 

Fotogalerie: akce v knihovně 1.12.2014