OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ VÝUKY!

10.03.2020

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády ČR dochází v souvislosti s vývojem epidemiologické situace s platností od 11. 3. 2020 k přerušení výuky na základních školách a to do odvolání. Zároveň je přerušen provoz školní družiny a školního klubu.

I nadále jsme dostupní na e-mailu sekretariat@zssychrov.cz , příp. na telefonním čísle 603 874 639 (v pracovní dny v době od 08,00 -14,00).

Podle § 39 odst. 1 písm b) zákon č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů, má nárok na ošetřovné zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu péče o dítě mladší 10 let, protože školské zařízení nebo zvláštní dětské zařízení, popřípadě jiné obdobné zařízení pro děti, v jehož denní nebo týdenní péči dítě jinak je, nebo škola, jejímž je žákem, jsou uzavřeny z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události. 

Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události.