SPORTOVNÍ AKADEMIE

FC Vsetín, Tenisová škola Vsetín a ZŠ Vsetín, Sychrov 97

Školní výuka, tréninky, stravování, školní družina, zájmové kroužky – to vše na jednom místě nabízí projekt FC Vsetín, Tenisové školy Vsetín a ZŠ Vsetín, Sychrov.

A ještě něco navíc – možnost zařazení Vašeho dítěte do třídy se stále více vyhledávanými a uznávanými prvky vzdělávání (matematika dle prof. Hejného, splývavé čtení, otevřené vyučování, montessori atd..) – pouze na ZŠ Sychrov!

Všichni na jednom místě = jeden tréninkový plán, jeden režim stejný pro všechny = jednodušší koordinace, komunikace a efektivita

1. VŠE POD JEDNOU STŘECHOU – bez přejíždění a “taxikaření” rodičů
  • Školní výuka (možnost výběru alternativní X tradiční třída)
  • Stravování
  • Školní družina
  • Zájmové kroužky
  • TRÉNINKY
  1. TRÉNINKOVÝ KOMPLEX - ZŠ VSETÍN, SYCHROV, FC VSETÍN, TENIS VSETÍN V BEZPROSTŘEDNÍ BLÍZKOSTI
  • Venkovní hřiště s umělou trávou a osvětlením
  • Dvě prostorné tělocvičny + sportovní vybavení
  • Tréninkové areály FC Vsetín a Tenisové školy Vsetín v dosahu několika minut chůze
  • 2017? Dobudování venkovního školního sportovního areálu (tartanové dráhy, multifunkční hřiště VČETNĚ TENISOVÉHO KURTU A CVIČNÉ TENISOVÉ ZDI)!
  1. SPECIALIZACE TRÉNINKOVÉHO PROCESU
  • Možnost jednotlivé oblasti TP oddělit a rozvíjet cíleně a koncepčně (kondiční tréninky, tréninky míčové techniky, kompenzace a regenerace,…)
  • Kratší, intenzivní, častější tréninky
  • Možnost využívání moderní techniky ve škole (videotrénink, interaktivní tabule..)
  1. ZABEZPEČENÍ CÍLENÉ VŠESTRANNÉ POHYBOVÉ PŘÍPRAVY
  • Atletická, gymnastická, koordinačně-pohybová příprava, kompenzační, zdravotní TV v rámci TV, kroužků, tréninků
  1. GARANCE PROJEKTU VE ŠKOLE – VEDENÍ ŠKOLY
  • Mgr. Michal Molek

˜       Ředitel ZŠ Vsetín, Sychrov 97

˜       Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci – učitel TV

˜       Trenér fotbalu licence „B“

˜       Trenér „ligových“ ml. a st. Žáků FC Vsetín, trenér výběru OFS Vsetín (“mistr ČR 2007”), lektor vzdělávání trenérů licence „C“

• Mgr. Jiří Švehlík

˜       Zástupce ředitele ZŠ Vsetín, Sychrov 97

˜       Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci – učitel TV

˜       Kondiční trenér, výživový poradce

• Lukáš Fujerik

bývalý profesionální ligový hráč fotbalu 1. FC Slovácko

Školní koordinátor pro pohybové aktivity - všestranný pohybový rozvoj dětí

Trenér fotbalu licence "A"

1. PODPORA TRÉNINKOVÉHO PROCESU VE VÝUCE – SOUČASNÉ I BUDOUCÍ SPORTOVNÍ ZAMĚŘENÍ ŠKOLY
  • Zvýšení hodinové dotace TV
  • Zařazení sportu do volitelných předmětů (Sport jako životní styl)
  • Zařazení tréninkového procesu do zájmové činnosti (Hodina pohybu navíc – pilotní škola)
  • Organizace sportovních kurzů (lyžařský, vodácký, turisticko-cyklistický…)
  • Organizace sportovních soustředění, adaptačních kurzů,…
  • Respektování tréninkového procesu ve výuce (ovšem NE úlevy!)
  • Konstruktivní komunikace škola – rodič – žák- trenér
  1. PERSPEKTIVA MODERNÍ, MLADÉ, DYNAMICKÉ ŠKOLY
  • Současná transformace školy, generační obměna – moderní přístup, metody, trendy