Vítězná bábovka je ze 3.A!

04.04.2016 15:57

V pondělí 4. 4. 2016 se v ZŠ Vsetín, Sychrov 97 konala kulinářská soutěž o nejlepší bábovku. Soutěž vyhlásil žákovský parlament a členové také celou akci zorganizovali.

Do soutěže se přihlásilo 16 „mistrů cukrářů“.

V nabídce byly například banánová bábovka od Gabriely Vančurové (4.A) , hokejová bábovka Kuby Slováčka (1.B), pomerančová od Ondry Polácha (7.A), babánovo-kokosová od Honzy Dobeše (5.A), čoko bábovka Lilianky Machánkové (2.B), lentilková bábovka Terezky Kandové (3.A) anebo taková rarita, jako bábovka bez mléka, konkrétně bez laktózy, ze sójového mléka od Davida Marady (1.C). Unikátní bábovku přinesl Adam Bartoň z 2.A a ta byla… to je až k neuvěření- špagetová. A byla výborná, i když netypická.

Šestičlenná porota měla co dělat. Rozhodovala v těchto kritériích, vzhled, vůně a chuť.

Zde je pořadí:

1. místo:  Lukáš Metelka ze 3. A
  2. místo: Jakub Slováček z 1. A (hokejová)
  3. místo: Gabriela Vančurová ze 4. A

Na závěr členové parlamentu roznesli bábovky do svých tříd, aby se o radost a sladké potěšení podělili všichni žáci školy.

Všem mistrům cukrářům-bábovkářům blahopřejeme a těšíme se další nápady, kterými si zpestříme náš školní život. Co takhle – „vykrajované“ ozdoby z ovoce a zeleniny?

Fotoalbum zde: http://zssychrov.rajce.idnes.cz/Akce_Upec_babovku