PRVNÍ SCHŮZKA "AKČNÍ PRACOVNÍ SKUPINY" PRO SKUTEČNĚ ZDRAVOU ŠKOLU

13.04.2015 10:24

V pátečním odpoledni 10.4.2015 se poprvé sešla akční pracovní skupina pro projekt skutečně zdravá škola. Od samého počátku zde panovala tvůrčí, příjemná a pozitivní atmosféra. V úvodu se jednotliví členové skupiny představili a zcela přirozeně se ihned začala rozvíjet velmi přínosná debata o zlepšení stravování (nejen) ve škole. Výsledkem této plodné schůzky je:

návrh a doporučení pro 1. fázi (do června 2015)

- zakoupení a instalace salátového baru do školní jídelny

- umístění džbánů s čistou pitnou vodou (s citronem, limetkou, mátou,...) vedle salátového baru

- pro kuchařky možnost konzultací a školení s Michalem Barešem

• osvěta

- účast na seminářích pro vedení školy, školní jídelny, pro pedagogy, a to z oblasti zdravé výživy a stravování

- exkurze a semináře pro žáky

- seminář "zdravé svačinky s Michalem Barešem" pro rodiče i veřejnost

- možnost uspořádání semináře zdravého vaření v naší škole pro kuchařky ze Vsetína i okolí (s Michalem Barešem)

- rozmístění plakátů, letáků a zavedení informačních tabulek v jídelně

• "kultura" prostředí stravování

- aktivní, příjemný a komunikující dohled v jídelně

- postupné modernizování jídelny (stoly, židle, ubrusy, sezónní výzdoba)

• školní pozemek, zahrada, atrium
  - ředitel školy vyjednal příspěvek do rozpočtu školy od zřizovatele na revitalizaci školní zahrady, bohužel "omlazení" už v tomto období není možné a proto bude posunuto do další fáze (podzim)

Fotogalerie: PRVNÍ SCHŮZKA "AKČNÍ PRACOVNÍ SKUPINY" PRO SKUTEČNĚ ZDRAVOU ŠKOLU