Pozvánka na slavnostní shromáždění k výročí vzniku republiky

27.10.2016 08:08

28. říjen je v ČR státním svátkem.

V tento den, roku 1918 (po první světové válce, po rozpadu Rakousko-Uherska) vzniká první samostatný československý stát pod vedením  prezidenta Tomáše G. Masaryka. A právě u jeho pomníku, před ZUŠ na Palackého ulici se sejdeme v pátek 28.10.2016 v 10.00 hodin, abychom si vzpomněli, oslavili tuto událost a připomněli si své vlastenectví, které bývalo dřív součástí snad každého Čecha. Sám TGM k vlastenectví vyzýval.

Dnes se hrdost na příslušnost k národu ztrácí… rozpíjí se v jiných zájmech a aktivitách. Naplno vypukne snad jen, když vyhraje národní tým v hokeji :-)

My ale chceme naše děti k tomuto citu vést a motivovat. Přidejte se k nám. Vzpomenout pospolu na takovou událost bude určitě příjemné a naplní nás to pocitem sounáležitosti.

Jaroslava Ševčíková a žáci školy, kteří budou mít projev