Nominace GRATIAS TIBI

06.03.2016 18:54

Na výzvu organizace Člověk v tísni, o.p.s., projektu Jeden svět na školách, jsme byli nominováni na cenu GRATIAS TIBI, cenu za občanskou aktivitu mladých lidí, kteří pozitivně ovlivňují život ve společnosti.

V rámci této aktivity jsou nominováni jednotlivci nebo skupiny mladých lidí do 30 let.

V našem případě byli nominování žáci školy, zejména pak žáci letošní 9. A za projekt: Přilož ruku k dílu, díky kterému jsme si v loňském roce jednak uklidili kolem školy a pak vysázeli 249 cibulek narcisu Dutch Master, za umučené židovské děti v době 2.světové války. Narcis sám má po vykvetení podobu židovské hvězdy.

Narcisky si již našly cestu z hlíny ven, záhon se zelená…až narcisy rozkvetou, znovu si všech 249 židovských dětí připomeneme slavnostním čtením jejich jmen.

Naším cílem je poslat světu vzkaz, že na židovské děti umučené v době holocaustu nezapomeneme a budeme se snažit žít tak, abychom my sami aktivně čelili diskriminaci, rasismu a nepřátelství mezi národy a národnostmi.

J. Ševčíková