Navštívili jsme depozitáře muzea

18/03/2015 18:17

Žáci 9.A naší školy navštívili 18.3.2015 depozitáře Muzea regionu Valašsko, p.o. ve Vsetínském zámku. V depozitářích jsou uloženy hmotné a nebo obrazové prameny naší historie, a to od archeologických nálezů na území Vsetínska, až po novodobé předměty, které jednou budou historií pro naše potomky.

Po návštěvě Státního okresního archivu je to další exkurze, která nám ukazuje, kde čerpáme informace o historii.

Muzeum je příspěvkovou organizací Zlínského kraje a jeho sbírky jsou majetkem kraje.

Práce těchto institucí je velmi důležitá pro „paměť našeho světa, pro paměť lidského rodu“. Navštěvujme tyto instituce, ptejme se, zajímejme se.

Přístup do depozitářů není veřejný, žáci měli vzácnou možnost navštívit je v rámci svých studijních aktivit. Děkujeme Mgr. Pavlu Mašláňovi, který nás depozitáři provedl.

Akce se konala v rámci projektu Holocaust očima dětí, který byl podpořen Zlínským krajem.

J. Ševčíková

Vloženo dodatečně, až po smazání stránek „hackerem“.

Fotogalerie: Navštívili jsme depozitáře muzea