Narcisky na památku umučených židovských dětí

14/09/2015 15:18

Vážení rodiče, milí žáci,

naše škola, inspirovaná projektem  Daffodil Project, chce u budovy školy vysadit žluté narcisky, jako připomínku umučených židovských dětí za 2. světové války.

Také Vsetín má své zavražděné Židy, mezi nimi i děti. Nezapomeňme na ně. Každá rodina našeho žáka, která má zájem se podílet na projektu, si objedná nejméně 1 ks cibulky narcisu v ceně 20,-Kč, který připomíná židovskou hvězdu.

Narcisky objednáme za celou školu najednou tak, aby byly dodány těsně před sázením. Narcisky vysadíme (pravděpodobně) dne 8. 10. 2015 ve 14.00 hod. u školy, i zde se můžete zapojit (pokud budou dodány včas).

Na myšlenku nás přivedla aktivita paní Ilsy Reiner Eichnerové, židovské rodačky ze Vsetína, která prožila válku i věznění v koncentračních táborech jako dítě. Přes všechny prožité hrůzy  - měla štěstí: přežila. Bohužel mnohé jiné židovské děti, ani Ilsini rodiče, nepřežili.

Co se stalo, nemůžeme změnit. Můžeme jen vzpomínat. A tak vzpomínejme, protože zapomenout by bylo sobecké!

J. Ševčíková

Foto: paní Ilsa u Daffodil Project