Komu zachrání panenky ze Sychrova život?

28.04.2016 19:06

Žákovský parlament ZŠ Vsetín, Sychrov 97 se rozhodl, že se zapojí do projektu: „Adoptuj panenku.“

Jedná se o projekt UNICEF realizovaný v rozvojových zemích.

Zakoupením každé panenky, respektive jejím adoptováním, umožníme jednomu dítěti, aby bylo naočkováno proti nebezpečným chorobám, které v těchto zemích stále zabíjejí.

Každá panenka představuje jedno skutečné, existující dítě, které bude v rámci očkovací kampaně proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám: spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza a dětská obrna. A to za „pouhých“ 600 Kč. I pro nás je to sice dost peněz, ale pro tyto děti to může být volba život-nebo smrt.

Naše škola, která prostřednictvím žákovského parlamentu panenku zakoupila, obdrží v nejbližší době spolu s panenkou dopis od UNICEF. Až ho obdržíme, bude ještě našim úkolem odeslat zprávu dárci - tvůrci panenky, aby věděl, že jeho panenka našla svou rodinu. Je to zajímavě provázaný projekt. Panenky vyrábějí dobrovolníci z celé republiky, velmi často jsou to děti. My jsme adoptovali panenku Lucku V. a aby jí nebylo smutno, tak jsme se rozhodli jí zakoupit ještě jednu kamarádku.

Důležité je, že jsme se zamysleli nad problematikou života v rozvojových zemích. Povídali jsme si hlavně o tom, jak tam žijí děti. Mnohé z nich nemohou chodit do školy, mnohé dokonce nemají co jíst a další jsou denně ohrožovány chorobami, které my už dávno neznáme.

Děti za nic nemohou… narodily se do světa a musí v něm žít.

Ale děti mohou pomáhat dětem, a to my chceme. Pokud vás projekt zaujal, můžete se přidat k nám! Adoptujte panenku, možná tím zachráníte dítě! A to už stojí za to!

Žákovský parlament ZŠ Vsetín, Sychrov 97

Nákup panenek zajistila paní učitelka Čermáková, na ni se mohou žáci obracet s dotazy. Pokud budou mít zájem o nákup dalších panenek jednotlivé třídy, je to možné. Na stránkách UNICEF jsou ale i jiné formy pomoci. Zajímejte se! Čtěte! Hledejte!