26. 10.2016 ocenění dárců krve

25.10.2016 07:40

Dne 26. října ocení Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Vsetíně dárce krve v působnosti spolku. V naší oblasti s rozsahem přibližně bývalého okresu Vsetín žije 133 lidí, kteří si tento rok ocenění zaslouží, a to 69 bronzových dárců, kteří poskytli krev desetkrát, 43 dárců stříbrných, kteří dávali krev dvacetkrát a jednadvacet dárců zlatých, kteří darovali krev a tím možná i někomu život (v každém případě zdraví), více než čtyřicetkrát.

Tito lidé si zaslouží velký obdiv a poděkování i naši hlubokou úctu.

Také žáci ZŠ Vsetín Sychrov 97 chtějí poděkovat. Připravili všem dárcům malá přáníčka přímo od srdce, a to s paní učitelkou Čermákovou, v rámci občanské výchovy. Mnohá přáníčka pak dodělávali ve volném čase a při tom mysleli na ty, kdo jiným zachraňují životy. Na své hrdiny.

Věříme, že většina z našich žáků, až budou dospělí a budou sami zdraví, se také stanou dárci krve.  Není to první akce, do které jsme se s Oblastním spolkem zapojili, nedávno skončila ve vsetínské knihovně výstava výtvarných prací žáků, kteří malovali své obrázky v rámci projektu se vsetínskou nemocnicí a dalšími partnery: „Kdo miluje-daruje“. Cílem bylo podpořit a vyzvat lidi k darování krve, ale třeba i kostní dřeně.

J. Ševčíková