mezinárodní sportovní závody mládeže

Soubor:POL Nowy Sącz COA.svg

ZDE výsledková listina mezinárodních družebních závodů konaných ve dnech 12.-14.9.2013 v Novem Saczu, Polsko

Mladí vsetínští sportovci zářili v Polsku

Ve dnech 12. - 14.září 2013 se naše město účastnilo tradičního družebního setkání spřátelených měst – Mezinárodních sportovních závodů mládeže, jejichž konání tentokrát připadlo na polský Nowy Sącz. Do tohoto malebného města na jihovýchodě Polska zavítali kromě vsetínských také sportovci ze slovenské Staré Ľubovně, Prešova a dalšího polského města Polaniec.

V konkurenci téměř 200 závodníků se tým Vsetína, složený jako výběr žáků napříč vsetínskými základními školami, vůbec neztratil a při závěrečném slavnostním vyhlašování výsledků se moderátor nestačil divit, kolik je ve Vsetíně skvělých plavců, atletů a volejbalistek. Právě tyto sporty totiž Valaši v rámci závodů poctili svou účastí a ve všech disciplínách si také pověsili na krk nejednu medaili za umístění „na bedně“. V celkovém hodnocení pak naše výprava ovšem doplatila na neúčast v některých dalších disciplínách (basketbal či volejbal chlapců) a obsadila tak i při výborných výsledcích konečné čtvrté místo. Kromě sportovního zápolení všechny účastníky čekala samozřejmě také kulturně - společenská část setkání. Pro teenagery tak byl připraven např. koncert místní hudební skupiny, diskotéka nebo také prohlídka města. Výpravu přijel také osobně podpořit a pozdravit i místostarosta Vsetína Mgr. Petr Kořenek.

Všichni zúčastnění žáci i vedoucí družstev zaslouží pochvalu za vynikající reprezentaci svého města a už se budeme těšit na další ročník – tentokrát ve Staré Ľubovni.

Město Vsetín reprezentovali:

Atletika

VIDLÁŘOVÁ Kristýna (1. místo ve skoku dalekém, 1. místo v běhu na 100 m), KOTRLOVÁ Petra (2. místo ve vrhu koulí, 3. místo v běhu na 200 m, 3. místo ve skoku dalekém), HRYCIOWOVÁ Lucie, MOLLOVÁ Viktorie (4. místo ve skoku dalekém), HANUŠOVÁ Barbora, PAŘÍZEK Tomáš (2. místo ve skoku dalekém, 3. místo v běhu na 200 m), ZUZAŇÁK René (4. místo v běhu na 400 m), NEUMANN Aleš (3. místo v běhu na 200 m), HRADIL Pavel, SUROVČÁK Ondřej (3. místo ve skoku dalekém), NOVOSAD Tomáš (1. místo ve vrhu koulí), BRÁZDA Ondřej (2. místo ve vrhu koulí)

Vedoucí družstva: Mgr. Michal Molek, Mgr. Lenka Šenkeříková

Plavání

MATOŠKOVÁ Lucie (1. místo prsa, 1. místo motýlek), BÁRTKOVÁ Gabriela (1. místo kraul, 1. místo znak), SCHLOSSEROVÁ Lucie (2. místo prsa, 3. místo znak), PETŘEKOVÁ Veronika (2. místo znak, 4. místo motýlek), VIŠVADEROVÁ Hana (3. místo kraul, 3. místo prsa), SEDLÁČKOVÁ Anna Pavlína (4. místo kraul), HRADIL Pavel (1. místo znak, 3. místo motýlek), GREBÍK Radim, ŠMERDA Štěpán, KOŠUTEK Pavel, KOVAŘÍK Matyáš

(+ smíšená štafeta 1. místo)

Vedoucí družstva: Mgr. Miloš Drobník

Volejbal

3. místo

HAVRANOVÁ Romana, KULÍŠKOVÁ Veronika, KOPECKÁ Petra, BAROŠOVÁ Petra, ŠTACHOVÁ Natálie, DOLEŽELOVÁ Alžběta, JANEČKOVÁ Kateřina, KREJČÍ Adéla, MAŠTALÍŘOVÁ Tereza

Vedoucí družstva: Mgr. Lenka Michálková